Program 18. izdanja festivala Balkanima

Festival Balkanima ove godine započinje otvaranjemizložbe i projekcijom filmova: BENEDITO MACHINE: VREME ZA ČAJ, VREME ZA RAT. Nakon izložbe biće prikazan prvi Takmičarski program u velikoj Sali Doma kulture “Studentski grad”.


Filmovi su raspoređeni u više celina: Glavni takmičarski programTakmičarski program studentskog animiranog filma, Takmičarski program srpske animacije i jedan program koji predstavlja pregled najnovije balkanske produkcije animacije –Balkanima panorama. Za dečju publiku, ove godine, pripremili smo dva programa animiranih filmova, i to za uzrast do sedam godina, i drugi program za uzrast od 7 godina pa na dalje. Takmičarski program filmova za decu 1 i 2 koncipirani su tako da najmlađoj publici predstave svu raznovrsnost evropskih kinematografija i animacijskih tehnika: klasična crtežna animacija, kolaž, lutke, plastelin, kompjuterske 3D tehnologije, slikanje po staklu i dr.


Festival evropskog animiranog filma Balkanima počinje petog oktobra u 20 časova u Domu kulture „Studentski grad” i traje pet dana. Svečano zatvaranje planirano je za subotu u 20 časova kada će biti prikazani svi pobednički fimovi i proglašene nagrade.

Utorak/Tuesday 5.10.2021.
UTORAK/Tuesday 5.10.2021.

VELIKA SALA/Big Hall 18.00h
Studentski takmičarski program 1
Student Competition Program 1

VRBA / The Willow
Katarina Srejić / Serbia, 2021, 7:52
POKOJNIK / The Deceased
Avishai Simchovitch, Keren Or Zelingher / Israel, 2020,
6:52
PRIČAONICA / Chatroom
Jiro Magracia / Germany, 2020, 7:16
SET ZA PRAVLjENjE MIŠA / The set for creating
a mouse
Ivan Khanzhin, Vasilisa Makshakova, Anna Isakova /
Russian Federation, 2020, 2:44
PRONAĐENI FILM / Found
Claudia Munksgaard-Palmqvist / Denmark/Norway,
2020, 3:30
KITOLOVAC / Whale Hunter
Milan Guan Qi / Serbia, 2021, 3:00
PUŽ DVA GRADA / A Snail of Two Cities
Joseph Wheeler / United Kingdom, 2019, 6:37
UTORAK UVEČE / Tuesday Night
Nataša Mihailović / Serbia, 2021, 2:44
MIGRANTI / Migrants
Hugo Caby, Antoine Dupriez, Aubin Kubiak, Lucas Lermytte,
Zoe Devise / France, 2020, 8:22
45’’
Lucija Oroz / Croatia, 2021, 4:50
SESTRE / Sisters
Andrea Szelesova / Czech Republic, 2021, 11:22
PODVODNA LjUBAV / Underwater Love
Veronica Martiradonna, Andrea Falzone, Cristina
Fiore / Italy, 2021, 5:45
OSMEH TIKVICE / The zucchini’s smile
Lucas Ansart / France, 2020, 7:17

Trajanje programa/Program Duration 77’

VELIKA GALERIJA/Big Gallery 20.00h
Otvaranje festivala i izložbe/Festival and
Exhibition opening:
Izložba
BENDITO MACHINE: VREME ZA ČAJ, VREME ZA RAT
Exhibition
BENDITO MACHINE: TIME FOR TEA, TIME FOR WAR

VELIKA SALA/Big Hall 20.30h
Takmičarski program 1
Competition Program 1

NEMOGUĆE FIGURE I DRUGE PRIČE I /
Impossible Figures and other stories I
Marta Pajek / Poland, 2021, 16:10
ZAVERA / Conspiracy
Andrey Kuznetsov / Russian Federation, 2021, 7:07
ŽIVETI U PRIČI / Living In a Story
Aleksa Gajić / Serbia, 2021, 12:12
DRŽI ME ČVRSTO / Hold Me Tight
Melanie Robert-Tourneur / Belgium, 2021, 6:06
DARVINOVA BELEŽNICA / Darwin’s Notebook
Georges Schwizgebel / Switzerland, 2020, 9:20
NORMALNO / Normal
Julie Caty / France, 2020, 11:03
VIDIŠ LI IH TI? / Can You See Them?
Bruno Razum / Croatia, 2021,10:27
DOM U LjUSCI / Home in a shell
Renata Gasiorowska / Poland, 2020, 6:00
PRITISNI OVO DUGME, UKOLIKO TE
UHVATI PANIKA / Push This Button if You
Begin to Panic
Gabriel Bohmer / United Kingdom, 2020, 12:51
UTORAK UVEČE, Srbija ŽIVETI U PRIČI, Srbija NORMALNO, Francuska

Trajanje programa/Program Duration 91’

SREDA/Wednesday 6.10.2021.

MALA SALA/Small Hall 18.00h
Pokretne slike poezije i otpora zaboravu –
Simone Masi / Moving images of poetry and
resistance to oblivion – Simone Massi

VELIKA SALA/Big Hall 19.00h
Studentski takmičarski program 2
Student Competition Program 2

KOMPULSIVNI POSAO / A Compulsive Job
Dunja Đorđević / Serbia, 2020, 2:35
C / C
Marion Taschler / Switzerland, 2020, 5:04
SAMO U LIFTU / Elevator Alone
Anastasia Papadopoulou / Greece, 2021, 3:38
TOČAK ŽIVOTA / Wheel of Life
Tamara Maksimović / Bosnia and Herzegovina, 2021,
4:00

ZVER / La Bestia
Marlijn van Nuenen, Ram Tamez, Alfredo Gerard
Kuttikatt / France, 2020, 7:41
GREŠKA / Error
Lucie Vostarkova / Czech Republic, 2020, 3:43
TAMNICE I ZMAJEVI / Dragons & Dungeons
Teodora Mijatović / Serbia, 2021, 6:24
TI NISI KIVI / You Are not a Kiwi
Maria Saveleva / Estonia, 2020, 5:31
PORTRET DOSADNOG ČOVEKA / The portrait of
a boring man
Vasily Korepanov / Russian Federation, 2020, 7:10
MOJ PRIJATELj KOJI SIJA NOĆU / My friend
who shines in the night
Gregoire de Bernouis, Jawed Boudaoud, Simon
Cadilhac, Helene Ledevin / France, 2020, 8:47
DA LI BISTE MOGLI, MOLIM VAS? / Would
You Please?
Ada Guvenir / Belgium, 2020, 4:30
TAJNO ORUŽJE / Secret Weapon
Tara Simeonović / Serbia, 2021, 3:42
JEROBOAM / Jeroboam
Bianca Caderas / Germany, 2020, 7:11
INKOGNITO / Incognito
Julia Lantos / Hungary, 2020, 7:35

Trajanje programa/Program Duration 78’

VELIKA SALA/Big Hall 21.00h
Takmičarski program 2
Competition Program 2

STEJKHAUS / Steakhouse
Špela Čadež / Slovenia, 2021, 9:30
USKRŠNjA JAJA / Easter Eggs
Nicolas Keppens / Belgium, 2021, 14:02
LINIJE / Lines
Ivan Stojković / Serbia, 2021, 6:23
PAPAGAJ DAMA / The Parrot Lady
Michalis Kalopaidis / Cyprus, 2020, 6:45
RAZGOVORI SA KITOM / Conversations with a
Whale
Anna Samo / Germany, 2020, 8:45
ANIMATORI ZA BELORUSIJU/ DUGO DA NAM
ŽIVI BELORUSIJA / Animators For Belarus /
Long Live Belarus
grupa autora/group of authors / Belarus, 2020, 7:54
PRIRODNI ODABIR / Natural Selection
Aleta Rajič / Bosnia and Herzegovina, 2019, 9:34

MAMA / Mom
Kajika Aki Ferrazzini / France, 2021, 9:17
“NE MOŽE DA TI SE SVIĐA” / “You can not
like it”
Sofiya Bogdanova / Russian Federation, 2020, 3:01
PRINC U POSLASTIČARNICI / Prince in a
Pastry Shop
Katarzyna Agopsowicz / Poland, 2021, 16:00

Trajanje programa/Program Duration 81’

ČETVRTAK/Thursday 7.10.2021.

VELIKA SALA/Big Hall 17.00h
Balkanima panorama
Balkanima Panorama

MEĐU NAMA / Just between us
Petra Balekić / Croatia, 2021, 10:45
NE DA DOBUDE / It’ll fall short
Miloš Šljivar, Bojan Maksimović, Pavle Simić, Zorana
Vukašinović, Aleksandar Vukašinović / Serbia, 2021,
5:15
IGRALIŠTE / Playground
Sadko Hadzihasanovic / Bosnia and Herzegovina,
2020, 1:30
SPLAV / The Raft
Marko Meštrović / Croatia, 2020, 13:46
GDE GOD DA LUTAM / Wherever I Wander
Velina Garabedyan / Bulgaria, 2021, 2:15
RATNI HEROJ / War Hero
Berin Tuzlic / Bosnia and Herzegovina, 2019, 4:12
SVE TE SENZACIJE U MOM TRBUHU / All Those
Sensations in My Belly
Marko Dješka / Croatia, 2020, 13:19
GIPSOBEG / Cast-Outs
Alexandros Romanos Lizardos, Akis Melachris /
Greece, 2020, 15:00
RON – VITEZ OD JUTARNjEG DRVETA / RON –
Knight of the Morning Tree
Jakov Gavran / Croatia, 2020, 23:00

Trajanje programa/Program Duration 89’

MALA SALA/Small Hall 18.00h
Kratko upoznavanje sa Nađom Andrašev /
Short meeting with Nadja Andrasev

VELIKA SALA/Big Hall 19.00h
Studentski takmičarski program 3
Student Competition Program 3

BALANS / Balance
Tatjana Petrov / Serbia, 2020, 4:30
MAMINA KOSA / Mom’s Hair
Alexey Evstigneev / Russian Federation, 2021, 8:00
DENIS / Dennis
Carlos Beceiro Paredes, Guillermo Garzon Marquez /
Spain, 2021, 2:45
BUNDE / Fur Coats
Lucie Vostarkova / Czech Republic, 2021, 4:24
ONI / Them
Sunitha Sangare / Switzerland, 2020, 7:33
BELA, CRNA I PRAVA LjUBAV / White, Black
and True Love
Anja Paternoster / Slovenia, 5:07
MARUŠKA / Maruska
Ludmila Smolyar / Russian Federation, 2021, 4:48
LjUBAV JE SAMO NA SMRT DALEKO / Love Is
Just a Death Away
Bara Anna Stejskalova / Czech Republic, 2020, 11:06
OMILjENA ĆERKA / Favorite Daughter
Susi Haaning / Denmark, 2020, 7:45
SLEDEĆA VEČNOST / The Next Eternity
Vanja Kosić / Serbia, 2020, 4:20
CIKA I VRISKA ZA LEDOM / Scream For Ice
Emir Aytemur / Turkey, 2021, 4:02
PROBAVA / Digestion
Annabelle Tamic, Sarah Erzen, Chloe Musa, Edouard
Delfosse, Louis Lukasik / France, 2020, 4:14
PAD KRALjA IBIJA / Fall of the Ibis King
Mikai Geronimo, Josh O’Caoimh / Ireland, 2020,
9:42

Trajanje programa/Program Duration 76’

VELIKA SALA/Big Hall 21.00h
Takmičarski program 3
Competition Program 3

DžELAT U SVOJOJ KUĆI / The Hangman at Home
Michelle and Uri Kranot / Denmark, , 2021, 13:50

GRAĐANIN RODA / the stork
Morten Tšinakov, Lucija Mrzljak / Estonia, 2020,
15:51
VELIKI ROBOT / Just For The Record
Vojin Vasović / Serbia, Canada, 2020, 7:01
KOLEVKA / Cradle
Paul Muresan / Romania, 2020, 4:00
SR_NjA SE DOGAĐAJU / Sh_t Happens
Michaela Mihalyi, David Štumpf / Slovakia, 2019,
12:59
ONO ŠTO ODJEKUJE U TIŠINI / What
resonates in silence
Marine Blin / France, 2020, 8:02
PRAVI DEČKO / Real Boy
Irena Jukić Pranjić / Croatia, 7:35, 2021
DEVOJKA KOJA JE STAJALA MIRNO / The Girl
Who Stood Still
Joana Toste / Portugal, 2021, 9:03
BESKONAČNO / The Infinite
Simone Massi / Italy, 2020, 2:00

Trajanje programa/Program Duration 80’

PETAK/Friday 8.10.2021.

VELIKA SALA/Big Hall 17.00h
SUPERTOON festival
Program muzičkih spotova / Program of
music videos

MALA SALA/Small Hall 18.00h
Tricky Women festival,
“O putovanjima, pitanjima srca i periferijama” /
Tricky Women Festival,
“On Travelling, Matters of the Heart and
Peripheries”

VELIKA SALA/Big Hall 19.00h
Studentski takmičarski program 4
Student Competition Program 4

ŽAL / Regrets
Tamara Majkić / Serbia, 2020, 6:00
REDUKCIJA / Reduction
Reka Anna Szakaly / Hungary, 2021, 10:56
SVETI ANDROID / Saint Android
Lukas von Berg / Germany, 2021, 6:10

LjUBAV, TATA / Love, Dad
Diana Cam Van Nguyen / Czech Republic, 2021,
12:00
PREKIDANjE / Dissolution
Dries Bogaert / Belgium, 2020, 8:11
DOSADA / Boring
Timothey Delhaize, Alexis Maerten-Lammin,
Gabriel Richaud, Aurelia Tron / France, 2021, 4:59
ŠIROM OTVORENIH OČIJU / Eyes wide open
Laura Passalacqua / France, 2020, 5:40
MOJE DEBELO DUPE I JA / My Fat Arse and I
Yelyzaveta Pysmak / Poland, 2020, 10:00
KORA POMORANDžE / Orange Peel
Isidora Vulić / Serbia, 2021, 4:43
CRVENE CIPELE / Red Shoes
Anna Paděrova / Czech Republic, 2021, 13:43
SANDUK / COFFIN
Yuanqing Cai, Nathan Crabot, Houzhi Huang,
Mikolaj Janiw, Mandimby Lebon, Theo Tran Ngoc /
France, 2020, 5:23

Trajanje programa/Program Duration 88’

VELIKA SALA/Big Hall 21.00h
Takmičarski program 4
Competition Program 4

PROGUTATI UNIVERZUM / Swallow the
Universe
Nieto / France, 2021, 12:18
SNOVI U KAMPU / Dreams at the Camp
Magda Guidi, Mara Cerri / France, 2020, 10:11
OČEVA PROKLETA KAMERA! / My Father’s
Damn Camera!
Miloš Tomić / Slovenia, 2021, 6:40
PRIJATELj PRIJATELjA / Friend of a Friend
Zachary Zezima / France, USA, 2020, 14:05
MITCH-MATCH EPIZODA #09. / MITCH-MATCH
series #09.
Geza M. M. Toth / Hungary, 2020, 2:52
SISA VILA / The Boob Fairy
Leahn Vivier-Chapas / France, 2021, 13:02
PAUZA ZA RUČAK / Lunch Time
Yael Reisfeld / Israel, 2020, 2:00
ŠTETOČINE / Pests
Juliette Laboria / France, 2021, 6:30
IZLET / A Day Out
Ana Horvat / Croatia, 2021, 11:29

ORGIJASTIČNA HIPER PLASTIKA / Orgiastic
Hyper-Plastic
Paul Bush /Denmark, United Kingdom, 2021, 7:00

Trajanje programa/Program Duration 84’

SUBOTA/Saturday 9.10.2021.

VELIKA SALA/Big Hall 12.00h
Program filmova za decu 1 (uzrasta do 7 god.)
/ Program of Films for Children 1 (age up to 7 years)

JUREĆI ZVEZDE / Chasing Stars
Laura Aldofredi / Netherlands, 2020, 2:21
KIKI PERO / Kiki The Feather
Julie Rembauville / France, 2020, 5:47
MALI CIMER / Little Roommate
Simon Ott, Fabian Schaeublin, Hannes Oehen /
Switzerland, 2021, 1:26
TONKA ĆE SUTRA / Tonka will do it Tomorrow
Morana Dolenc / Croatia, 2021, 7:16
KIKO I ŽIVOTINjE / Kiko and the Animals
Yawen Zheng / France, 2020, 7:28
ISPOD OBLAKA / Under the clouds
Tikunova Vasilisa / Russian Federation, 2021, 3:44
MALI SNEŠKO / Little snowman
Aleksey Pochivalov / Russian Federation, 2020, 3:40
BEMOL / BEMOL
Lacroix Oana / Switzerland, 2021, 5:47

Trajanje programa/Program Duration 38’

VELIKA SALA/Big Hall 13.00h
Program filmova za decu 2 (uzrast: 7+) /
Program of Films for Children 1 (age: 7+)

PLAVI LAV / Blue Lion
Zoia Trofimova / France, 2021, 18:11
SIĆUŠNA PRIČA / A Tiny Tale
Sylvain Cuvillier, Chloe Bourdic, Theophile
Coursimault, Noemie Halberstam, Maylis Mosny,
Zijing Ye / France, 2021, 7:33
DOM / Home/Otthon
Kinga Rofusz / Hungary, 2020, 7:42
KAMEN U CIPELI / A Stone in the Shoe
Eric Montchaud / France, 2020, 11:30

VATROGASAC / Firefighter
Yulia Aronova / France, 2020, 9:08
Trajanje programa/Program Duration 54’

KAFE “BISTRO”/Cafe “Bistro” 14.00h
Autorske prezentacije
Presenting authors

VELIKA SALA/Big Hall 17.00h
Takmičarski program srpske animacije
Competition of Serbian Animation

LINIJE / Lines
Ivan Stojković / 2021, 6:23
KITOLOVAC / Whale Hunter
Milan Guan Qi / 2021, 3:00
ŽIVETI U PRIČI / Living In a Story
Aleksa Gajić / 2021, 12:12
UTORAK UVEČE / Tuesday Night
Nataša Mihailović / 2021, 2:44
OČEVA PROKLETA KAMERA! / My Father’s
Damn Camera!
Miloš Tomić / 2021, 6:40
ŽAL / Regrets
Tamara Majkić / 2020, 6:00
VELIKI ROBOT / Just For The Record
Vojin Vasović / 2020, 7:01
KORA POMORANDžE / Orange Peel
Isidora Vulić / 2021, 4:43
VRBA / The Willow
Katarina Srejić / 2021, 7:52

Trajanje programa/Program Duration 56’

MALA SALA/Small Hall 18.00h

PREDAVANjE: Milen Alempijević
KOMUNIKACIJA, UMNOŽAVANjE,
PONIŠTAVANjE – Savremeni svet i jezik
animiranog filma /
LECTURE: Milen Alempijevic
COMMUNICATION, MULTIPLICATION,
ANNIHILATION – The modern world and the
language of animated film

VELIKA SALA/Big Hall 20.00h
Zatvaranje 18. Evropskog festivala
animiranog filma BALKANIMA 2021.
dodela nagrada
Closing ceremony of 18th European Animated
Film Festival BALKANIMA 2021
and award ceremony

Projekcija nagrađenih filmova
Screening of awarded films

Izvor: DKSG

Related posts

Leave a Comment