Novembar 2019. u Jugoslovenskoj kinoteci

Petak, 1. 11.

Sećanje na… MARI ŽOZE NAT
17:00 DNEVNIK ŽENE U BELOM (FRA, 1965)
Journal d’une femme en blanc
Uloge: Mari Žoze Nat (Marie-José Nat), Žan Valmont (Jean Valmont)
Režija: Klod Oton-Lara (Claude Autant-Lara)

Sećanje na… SID HEJG
19:00 ĐAVOLjI ŠKART (SAD/NEM, 2005)
The Devil’s Rejects
Uloge: Sid Hejg (Sid Haig), Šeri Mun Zombi (Sheri Moon Zombie)
Režija: Rob Zombi (Rob Zombie)

21:00 DžUDI (SAD, 2019)
Judy
Uloge: Rene Zelveger (Renée Zellweger), Džesi Bakli (Jessie Buckley)
Režija: Rupert Guld (Rupert Goold)

Subota, 2. 11.

Fokus: DžUDI GARLAND
17:00 LETNjE GOSTOVANjE (SAD, 1950)
Summer Stock
Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Džin Keli (Gene Kelly)
Režija: Čarls Volters (Charles Walters)

19:00 ZVEZDA JE ROĐENA (SAD, 1954)
A Star Is Born
Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Džejms Mejson (James Mason)
Režija: Džordž Kjukor (George Cukor)

21:00 DžUDI (SAD, 2019)
Judy
Uloge: Rene Zelveger (Renée Zellweger), Džesi Bakli (Jessie Buckley)
Režija: Rupert Guld (Rupert Goold)

Nedelja, 3. 11.
17:00 ČAROBNjAK IZ OZA (SAD, 1939)
The Wizard of Oz
Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Frenk Morgan (Frank Morgan)
Režija: Viktor Fleming (Victor Fleming)

19:00 SUĐENjE U NIRNBERGU (SAD, 1961)
Judgment at Nuremberg
Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Marlen Ditrih (Marlene Dietrich)
Režija: Stenli Krejmer (Stanley Kramer)

21:00 DžUDI (SAD, 2019)

Judy
Uloge: Rene Zelveger (Renée Zellweger), Džesi Bakli (Jessie Buckley)
Režija: Rupert Guld (Rupert Goold)

Ponedeljak, 4. 11.

Velikani svetskog filma: EROL FLIN
17:00 KAPETAN BLAD (SAD, 1935)
Captain Blood

Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Olivija de Hevilend (Olivia de Havilland)
Režija: Majkl Kertiz (Michael Curtiz)

19:00 PORUČNIK INDIJSKE BRIGADE (SAD, 1936)

The Charge of the Light Brigade

Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Olivija de Hevilend (Olivia de Havilland)
Režija: Majkl Kertiz (Michael Curtiz)

21:00 DžUDI (SAD, 2019)
Judy
Uloge: Rene Zelveger (Renée Zellweger), Džesi Bakli (Jessie Buckley)
Režija: Rupert Guld (Rupert Goold)

Utorak, 5. 11.
17:00 KRALjEVIĆ I PROSJAK (SAD, 1937)
The Prince and the Pauper
Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Klod Rejns (Claude Rains)
Režija: Vilijam Kejgli (William Keighley)

19:00 ROBIN HUD (SAD, 1938)
The Adventures of Robin Hood

Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Olivija de Hevilend (Olivia de Havilland)
Režija: Majkl Kertiz (Michael Curtiz), Vilijam Kejgli (William Keighley)

21:00 DžUDI (SAD, 2019)
Judy
Uloge: Rene Zelveger (Renée Zellweger), Džesi Bakli (Jessie Buckley)
Režija: Rupert Guld (Rupert Goold)

Sreda, 6. 11.
17:00 AVANTURE DON ŽUANA (SAD, 1948)
Adventures of Don Juan
Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Viveka Lindfors (Viveca Lindfors)
Režija: Vinsent Šerman (Vincent Sherman)

19:00 ŠERIF IZ DODž SITIJA (SAD, 1939)
Dodge City

Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Olivija de Hevilend (Olivia de Havilland)
Režija: Majkl Kertiz (Michael Curtiz)

21:00 DžUDI (SAD, 2019)

Judy
Uloge: Rene Zelveger (Renée Zellweger), Džesi Bakli (Jessie Buckley)
Režija: Rupert Guld (Rupert Goold)

Četvrtak, 7. 11.
16:30 PUSTOLOVINE U BURMI (SAD, 1945)
Objective, Burma!
Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Džejms Braun (James Brown)
Režija: Raul Volš (Raoul Walsh)

19:00 PROTIV SVIH ZASTAVA (SAD, 1952)
Against All Flags

Uloge: Erol Flin (Errol Flynn), Morin O’Xapa (Maureen O’Hara)
Režija: Džordž Šerman (George Sherman), Daglas Sirk (Douglas Sirk)

21:00 DžUDI (SAD, 2019)
Judy
Uloge: Rene Zelveger (Renée Zellweger), Džesi Bakli (Jessie Buckley)
Režija: Rupert Guld (Rupert Goold)

Petak, 8. 11.

Moj izbor: NATAŠA BUČAR
17:00 BULEVAR SUMRAKA (SAD, 1950)
Sunset Boulevard

Uloge: Vilijem Holden (William Holden), Glorija Svanson (Gloria Swanson)
Režija: Bili Vajlder (Billy Wilder)

19:00 SVE O EVI (SAD, 1950)
All About Eve
Uloge: Bet Dejvis (Bette Davis), En Bakster (Anne Baxter)
Režija: Džozef L. Mankievic (Joseph L. Mankiewicz)

21:00 KO SE BOJI VIRDžINIJE VULF? (SAD, 1966)
Who’s Afraid of Virginia Woolf
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Ričard Barton (Richard Burton)
Režija: Majk Nikols (Mike Nichols)

Subota, 9. 11.
17:00 KERI (SAD, 1976)
Carrie
Uloge: Sisi Spejsek (Sissy Spacek), Pajper Lori (Piper Laurie)
Režija: Brajan de Palma (Brian de Palma)

19:00 TRI BOJE: PLAVO (FRA/POLj/ŠVE, 1993)
Trois couleurs: Bleu
Uloge: Žilijet Binoš (Juliette Binoche), Benoa Režan (Benoît Régent)
Režija: Kšištof Kješlovski (Krzysztof Kieslowski)

21:00 KLAVIR (NZ/AUS/FRA, 1993)

The Piano
Uloge: Holi Hanter (Holly Hunter), Harvi Kajtel (Harvey Keitel)
Režija: Džejn Kempion (Jane Campion)

Nedelja, 10. 11.
16:30 ARIZONA DREAM (SAD/FRA, 1993)
Arizona Dream
Uloge: Džoni Dep (Johnny Depp), Džeri Luis (Jerry Lewis)
Režija: Emir Kusturica

19:00 RASPOLOŽEN ZA LjUBAV (HK/KIN, 2000)
Faa yeung nin wa

Uloge: Toni Čiju Vai Leng (Tony Chiu Wai Leung), Magi Čeng (Maggie Cheung)
Režija: Vong Kar Vai (Wong Kar Wai)

21:00 POVRATAK (RUS, 2003)
Vozvraщenie
Uloge: Vladimir Garin, Ivan Dobronravov
Režija: Andrej Zvjagincev (Andreй Zvяgincev)

Ponedeljak, 11. 11.

KALUDIJA KARDINALE na bis
18:00 OBIČNO NEPOZNATI LOPOVI (ITA, 1958)
I soliti ignoti
Uloge: Vitorio Gasman (Vittorio Gassman), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Mario Moničeli (Mario Monicelli)

20:30 GEPARD (ITA/FRA, 1963)
Il Gattopardo
Uloge: Bert Lankaster (Burt Lancaster), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Utorak, 12. 11.
18:00 OPLjAČKAJ BLIŽNjEGA SVOGA (ITA, 1968)
Ruba al prossimo tuo
Uloge: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Rok Hadson (Rock Hudson)
Režija: Frančesko Mazeli (Francesco Maselli)

20:30 8 1/2 (ITA/FRA 1963)
Otto e mezzo
Uloge: Marčelo Mastrojani (Marcello Mastroianni), Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale)
Režija: Federiko Felini (Federico Fellini)

Sreda, 13. 11.

SLIKA U POKRETU 2019 – FESTIVAL SNIMATELjSKIH OSTVARENjA
20:00 VODA I ŠEĆER- KARLO DI PALMA, BOJE ŽIVOTA (ITA, 2016)
Acqua e zucchero: Carlo Di Palma, i colori della vita
dokumentarni film
Direktor fotografije: Đuzepe Motola (Giuseppe Mottola)
Režija: Fariboz Kamkari (Fariborz Kamkari)

Četvrtak, 14. 11.
16:00 PIJAVICE (SRB/HR/MAK, 2019)
Uloge: Nikola Đuričko, Lazar Ristovski
Direktor fotografije: Boris Gortinski
Režija: Dragan Marinković

18:00 TAKSI BLUZ (SRB, 2019)
Uloge: Andrija Milošević, Milena Predić
Direktor fotografije: Luka Milićević
Režija: Miroslav Stamatov

20:00 AJVAR (SRB/CG, 2019)
Uloge: Nataša Ninković, Sergej Trifunović
Direktor fotografije: Maja Radošević
Režija: Ana Marija Rosi

Petak, 15. 11.
16:00 DELIRIJUM TREMENS (SRB, 2019)
Uloge: Tihomir Stanić, Gorica Popović

Direktor fotografije: Đorđe Arambašić
Režija: Goran Marković

18:00 GRANICE KIŠE (BIH/CG/SRB, 2018)
Uloge: Kristina Stevović, Vahidin Prelić
Direktor fotografije: Miloš Jaćimović
Režija: Nikola Mijović, Vlastimir Sudar

20:00 KRALj PETAR I (SRB/GR, 2018)
Uloge: Lazar Ristovski, Radovan Vujović
Direktor fotografije: Dušan Joksimović

Režija: Petar Ristovski

Subota, 16. 11.
18:00 TERET (SRB/FRA/HR/IRN/KAT, 2018)
Uloge: Leon Lučev, Tamara Krcunović
Direktor fotografije: Tatjana Krstevski
Režija: Ognjen Glavonić

20:00 REŽI (SRB, 2019)

Uloge: Kristina Jovanović, Đurđina Radić
Direktor fotografije: Bojana Andrić
Režija: Kosta Đorđević

Nedelja, 17. 11.

Sećanje na… MIHAIL KOBAHIDZE
17:00 SVADBA (SSSR, 1964)
Svadьba
Uloge: Georgij Kavtaradze, Nana Kavtaradze
Režija: Mihail Kobahidze

KIŠOBRAN (SSSR, 1966)

Zontik
Uloge: Džana Petraitite, Gija Avališvili
Režija: Mihail Kobahidze

MUZIČARI (SSSR, 1969)
Muzыkantы
Uloge: Gija Avališvili, Mihail Kobahidze
Režija: Mihail Kobahidze

Sećanje na… ŠANDOR SARA
18:00 MARSELjSKI ATENTAT (MAĐ, 1983)
Királygyilkosság – Egy merénylet anatómiája
Uloge: Tamaš Fodor (Tamas Fodor), Ištvan Avar (Istvan Avar)
Režija: Peter Bokor (Peter Bokor)
Direktor fotografije: Šandor Sara (Sandor Sara)

Sećanje na… ROBERT FORSTER
20:30 DžEKI BRAUN (SAD, 1997)
Jackie Brown
Uloge: Pem Grir (Pam Grier), Robert Forster (Robert Forster)
Režija: Kventin Tarantino (Quentin Tarantino)

Ponedeljak, 18. 11. – Petak, 22. 11.

DANI KUBANSKOG FILMA: KLASICI
Program će biti objavljen naknadno

Subota, 23. 11. – Subota, 30.11.

FESTIVAL AUTORSKOG FILMA
Program će biti objavljen naknadno

Ponedeljak, 2. 12.

MONTGOMERI KLIFT
18:00 DECA EVROPE/OBELEŽENI (ŠVA/SAD, 1948)
The Search
Uloge: Montgomeri Klift (Montgomery Clift), Alin Mekmeon (Aline MacMahon)
Režija: Fred Zineman (Fred Zinnemann)

20:30 ODAVDE DO VEČNOSTI (SAD, 1953)
From Here to Eternity
Uloge: Bert Lankaster (Burt Lancaster), Montgomeri Klift (Montgomery Clift)
Režija: Fred Zineman (Fred Zinnemann)

Utorak, 3. 12.

18:00 DRVO ŽIVOTA (SAD, 1957)
Raintree County
Uloge: Montgomeri Klift (Montgomery Clift), Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor)
Režija: Edvard Dmitrik (Edward Dmytryk)

21:00 MLADI LAVOVI (SAD, 1958)
The Young Lions
Uloge: Marlon Brando (Marlon Brando), Montgomeri Klift (Montgomery Clift)
Režija: Edvard Dmitrik (Edward Dmytryk)

Sreda, 4. 12.
18:00 IZNENADA, PROŠLOG LETA (SAD, 1959)
Suddenly, Last Summer
Uloge: Elizabet Tejlor (Elizabeth Taylor), Montgomeri Klift (Montgomery Clift)

Režija: Džozef L. Mankevic (Joseph L. Mankiewicz)

20:30 NEPRILAGOĐENI (SAD, 1961)
The Misfits
Uloge: Montgomeri Klift (Montgomery Clift), Merilin Monro (Marilyn Monroe),
Režija: Džon Hjuston (John Huston)

Novembar 2019. Sala Makavejev, Uzun Mirkova 1

Petak, 1. 11. – Utorak, 5. 11. – Rezervisan termin

Sreda 6.11.

KALUDIJA KARDINALE na bis
21:00 DRAGE ZVEZDE VELIKOG MEDVEDA (ITA, 1965)
Vaghe stelle dell’orsa… / Sandra
Uloge: Klaudija Kardinale (Claudia Cardinale), Žan Sorel (Jean Sorel)
Režija: Lukino Viskonti (Luchino Visconti)

Četvrtak, 7. 11. – Rezervisan termin

Petak, 8. 11.

FESTIVAL SLOBODNA ZONA – 30 GODINA OD PADA BERLINSKOG ZIDA / NAJBOLjE OD SLOBODNE ZONE
18:30 BARBARA (NEM, 2012)
Uloge: Nina Hos (Nina Hoss), Ronald Cerfeld (Ronald Zehrfeld)
Režija: Kristijan Pecold (Christian Petzold)

20:30 ŽIVOTI DRUGIH (NEM, 2006)
Das Leben der Anderen
Uloge: Martina Gedek (Martina Gedeck), Ulrih Mue (Ulrich Mühe)
Režija: Florijan Henkel fon Donersmark (Florian Henckel von Donnersmarck)

Subota, 9. 11.

18:30 20.000 DANA NA ZEMLjI (VB, 2014)
20,000 Days on Earth
dokumentarni film
Režija: Ijan Forsajt (Iain Forsyth), Džejn Polard (Jane Pollard)

20:30 NEBO NAD BERLINOM (SRN/FRA, 1987)
Der Himmel über Berlin
Uloge: Bruno Ganc (Bruno Ganz), Solvež Domarten (Solveig Dommartin)
Režija: Vim Venders (Wim Wenders)

Nedelja, 10. 11.
18:30 SO ZEMLjE (FRA/BRA/ITA, 2014)

The Salt of the Earth
dokumentarni film
Režija: Džulijano Ribero Salgado (Juliano Ribeiro Salgado), Vim Venders (Wim Wenders)

20:30 DUGME OD SEDEFA (ČIL/FRA/ŠPA, 2015)
El botón de nácar
Dokumentarni film
Režija: Patrisio Guzman (Patricio Guzmán)

Ponedeljak, 11. 11.
18:30 LANČ PAKET (IND/FRA/NEM/SAD, 2013)
Dabba/The Lunchbox
Uloge: Irfan Kan (Irrfan Khan), Nimrat Kaur (Nimrat Kaur)

Režija: Riteš Batra (Ritesh Batra)

20:30 SAMO VETAR (MAĐ/NEM/FRA, 2012)
Csak a szél
Uloge: Katalin Toldi (Katalin Toldi), Lajoš Sarkani (Lajos Sárkány)
Režija: Benedek Fligauf (Benedek Fliegauf)

Utorak, 12. 11.

18:30 HANA ARENT (NEM/LUK/FRA, 2012)
Hannah Arendt
Uloge: Barbara Sukova (Barbara Sukowa), Aleks Milberg (Axel Milberg)
Režija: Margaret fon Trota (Margarethe von Trotta)

20:30 PREKINUTI KRUG (BEL/HOL, 2012)
The Broken Circle Breakdown
Uloge: Johan Heldenberg (Johan Heldenbergh), Ferle Batens (Veerle Baetens)
Režija: Feliks van Groningen (Felix van Groeningen)

Sreda, 13. 11. – Nedelja, 17. 11.

PROJEKCIJE RESTAURIRANE VERZIJE FILMA „BAZEN“ (La Piscine, 1969)
18.00 / 20.30 BAZEN (ITA/FRA, 1969)
La Piscine
Uloge: Alen Delon (Alain Delon), Romi Šnajder (Romy Schneider)
Režija: Žak Dere (Jacques Deray)

Ponedeljak, 18. 11.

DANI ARHITEKTONSKOG FILMA
18:00 BEOGRAD IZMEĐU DVA SVETSKA RATA (JUG, 1932)
dokumentarni filmovi

Režija: Vojin M. Đorđević, Julius Šmit (Julius Schmitt), Lavoslav Rajhl (Lavoslav Reichl)

20:30 BUNTOVNIK (SAD, 1949)

The Fountainhead
Uloge: Gari Kuper (Gary Cooper), Patriša Nil (Patricia Neal)
Režija: King Vidor (King Vidor)

Utorak, 19. 11.
18:00 A KUĆA ZVONI LI ZVONI (JUG, 1971)
kratki dokumentarni film
Režija: Miodrag Nikolić

20:30 PROFESIJA: REPORTER (ITA/ŠPA/FRA, 1975)
Professione: repoter
Uloge: Džek Nikolson (Jack Nicholson), Marija Šnajder (Maria Schneider)
Režija: Mikelanđelo Antonioni (Michelangelo Antonioni)

Sreda, 20. 11. – Rezervisan termin

Četvrtak, 21. 11.

Fokus: DžUDI GARLAND
18:00 ČAROBNjAK IZ OZA (SAD, 1939)
The Wizard of Oz
Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Frenk Morgan (Frank Morgan)
Režija: Viktor Fleming (Victor Fleming)

20:30 LETNjE GOSTOVANjE (SAD, 1950)

Summer Stock
Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Džin Keli (Gene Kelly)
Režija: Čarls Volters (Charles Walters)

Petak, 22. 11.
18:00 ZVEZDA JE ROĐENA (SAD, 1954)
A Star Is Born
Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Džejms Mejson (James Mason)
Režija: Džordž Kjukor (George Cukor)

20:30 SUĐENjE U NIRNBERGU (SAD, 1961)
Judgment at Nuremberg

Uloge: Džudi Garland (Judy Garland), Marlen Ditrih (Marlene Dietrich)
Režija: Stenli Krejmer (Stanley Kramer)

Subota, 23. 11. – Subota, 30.11.

FESTIVAL AUTORSKOG FILMA
Program će biti objavljen naknadno

Ponedeljak, 2. 12. – Sreda, 4. 12.

18:00 CVET (ARG, 2018)
La flor
Uloge: Elisa Karikaho (Elisa Carricajo), Valerija Korea (Valeria Correa)
Režija: Marijano Ljinas (Mariano Llinás)


Novembar 2019. Mala sala, Uzun Mirkova 1

Ponedeljak, 4. 12. – Petak, 22. 11.

19:00 / 21:00 ALEKSANDRA (SRB, 2019)
Uloge: Milutin Milošević, Tatjana Venčelovski, Jelena Šušnjar
Scenario i režija: Saša Radojević

Izvor: Jugoslovenska kinoteka

Related posts

Leave a Comment